
Verdachte cardiologen waren stiekem ook huurbaas van Zwols ziekenhuis
Eerder werd al bekend dat de vijf artsen worden verdacht van corruptie. Zij zouden steekpenningen hebben aangenomen van een fabrikant van medische hulpmiddelen.
Mede op initiatief van de cardiologen verhuisde Isala meerdere afdelingen naar de gebouwen waarvan de artsen eigenaar waren. Daardoor werden zij werknemer, werkgever, vastgoedbelegger, huurbaas én huurder, schrijft NRC. Jaarlijks ontvingen zij 3,5 ton huur, maar die neveninkomsten waren niet bekend bij het ziekenhuis.
Het Harthuis is een van de afdelingen die verhuisde naar een gebouw van de cardiologen. De afdeling had zelf aangekaart meer ruimte nodig te hebben, maar het toenmalige afdelingshoofd was een van de vijf verdachten. In 2016 ondertekende Isala een tienjarig huurcontract voor het nieuwe onderkomen van het Harthuis, meldt NRC.
Kort geleden verkochten de cardiologen hun belang in het vastgoed. Een woordvoerder van Isala laat aan NRC weten dat de leiding van het ziekenhuis in 2015 van een medisch specialist heeft gehoord dat "cardiologen als stille vennoten" betrokken waren bij de gehuurde gebouwen.
Maar volgens Isala wist de raad van bestuur niet om welke cardiologen het ging. Ook zegt het ziekenhuis geen problemen met de situatie te hebben, zolang er geen "ongewenste belangenverstrengeling ontstaat".
Update: Eerder stond er een foto van het Isala-ziekenhuis in Meppel boven dit bericht. Maar het artikel gaat over (panden naast) het Isala-ziekenhuis in Zwolle. Een afbeelding van het Zwolse ziekenhuis leek ons daarom gepaster.
NUjij: Uitgelichte reacties