
Op Schiphol aangehouden man had geen gevaarlijke stoffen bij zich
De man meldde zich dinsdag rond 10.30 uur bij de balie van de marechaussee op Schiphol met de mededeling dat hij gevaarlijke stoffen bij zich droeg. Daarop werd hij door een zogeheten ontsmettingsstraat gehaald en vervolgens aangehouden voor bedreiging.
Verschillende hulpdiensten, zoals de brandweer, kwamen naar Schiphol. Ook een speciaal team van Defensie, de zogeheten CBRN Respons Eenheid, werd opgeroepen. Deze eenheid is gespecialiseerd in het identificeren van gevaarlijke stoffen met meetapparatuur.
Defensie en het RIVM bekeken of de bagage van de man gevaarlijke stoffen of radioactief materiaal bevatte. Dat is volgens een woordvoerder een standaardprocedure.
Het bleef lang onduidelijk om welke stoffen het ging. Een deel van Schiphol Plaza, de centrale hal van de luchthaven, was vanwege de verdachte situatie enkele uren afgesloten.
De hal werd aan het einde van de middag weer vrijgegeven. Het incident had geen gevolgen voor het vliegverkeer, maar verstoorde het treinverkeer wel enige tijd.

NUjij: Uitgelichte reacties