Dit jaar al dubbel zoveel betaald aan tbs'ers die moeten wachten op plek in kliniek
Tbs'ers kregen dit jaar al ongeveer 53.000 euro omdat ze nog wachten op een plek in de kliniek. Dat is nu al twee keer zoveel als in 2021.
In 2021 kregen tbs'ers in totaal 25.000 euro voor het wachten op een plek in de kliniek. Tot augustus dit jaar was dat al het dubbele. Er wachten momenteel 42 tbs'ers al te lang op een plek. Zij kregen gemiddeld 1.275 euro per persoon uitbetaald.
Mensen krijgen tbs opgelegd als een misdrijf ze niet helemaal aan te rekenen is vanwege bijvoorbeeld een stoornis. Vaak wordt tbs opgelegd ná een gevangenisstraf. De tbs'ers wachten dan in de gevangenis op een plek in de kliniek.
Als de tbs'ers langer dan vier maanden moeten wachten, krijgen ze een vergoeding. Het gaat om een bedrag van 225 euro per maand. Wachten ze langer dan zeven maanden, dan wordt dat 350 euro. Daarna wordt dat bedrag elke drie maanden verhoogd met 125 euro.
Hoewel er volgens Weerwind "grote bereidheid" in de sector is om een oplossing voor het tekort te vinden, blijft die voorlopig uit. Volgens de voorspellingen zijn er pas in 2026 voldoende plekken.
