OM kan alleen beelden van Rijkswaterstaat van nieuwe boerenacties bekijken
Een woordvoerder van het OM Oost-Nederland laat donderdag aan NU.nl weten dat er vanaf donderdag 28 juli meegekeken kan worden. De afspraak is dat als Rijkswaterstaat strafbare dingen ziet, de politie die beelden ook kan zien. "We kunnen niet in het verleden kijken. Pas bij nieuwe acties hebben we er wat aan", legde Van der Burg uit.
De boerenacties van vorige week en de periode daarvoor zijn dus niet terug te zien. Bij deze onderzoeken is het OM onder meer afhankelijk van getuigenverklaringen en dashcambeelden van andere weggebruikers, zei Van der Burg.
Rijkswaterstaat kijkt live mee naar de wegen, maar slaat de beelden niet op. Wel kan Rijkswaterstaat "de deuren opengooien als ernaar gevraagd wordt door politie en OM", legde een woordvoerder van Rijkswaterstaat destijds uit.
OM voorziet meer boerenprotesten bij slechte uitkomst gesprek
Vrijdag praten boerenorganisaties, waaronder LTO Nederland, onder leiding van stikstofbemiddelaar Johan Remkes met een afvaardiging van het kabinet. De uitkomst van dat verkennende gesprek is ook belangrijk voor het OM, zei Van der Burg. "Als er iets uit het gesprek komt wat tot grote ontevredenheid leidt bij de boeren, staat dat denk ik wel garant voor nieuwe problematiek."
De afgelopen weken zijn al meerdere mensen aangehouden voor de snelwegblokkades. Volgens Van der Burg zijn het er nog geen tien. "Maar er komen er zeker meer." De eerste demonstranten moeten binnenkort voor de rechtbank verschijnen.


