Zes mensen uit water gered na botsing watertaxi en rondvaartboot in Rotterdam
Het gaat om een kapitein en vijf passagiers. Onder hen was een kind. Ze zijn alle zes ter observatie naar het ziekenhuis gebracht. Er zijn volgens de veiligheidsregio geen personen vermist.
Het incident is op webcambeelden vastgelegd. Daarop is te zien dat de watertaxi eerst naast de rondvaartboot vaart. Eenmaal onder de brug door botst de watertaxi tegen de zijkant van het schip. Het is nog onduidelijk hoe dit precies heeft kunnen gebeuren.
De hulpdiensten rukten massaal uit voor de aanvaring. Volgens een NU.nl-journalist ter plaatse waren er minstens acht politieauto's, vier ambulances en twee brandweerauto's. Ook was er een traumahelikopter aanwezig, die iets na 14.00 uur weer opsteeg. Op de Erasmusbrug staan veel toeschouwers.
Er wordt aan een plan gewerkt om de watertaxi te bergen, zegt de veiligheidsregio. Inmiddels kunnen schepen de plek van het ongeval weer passeren en is de stremming opgeheven.
Kapitein 'erg geraakt' door incident
De kapitein van de watertaxi werkt al sinds 1993 bij het bedrijf dat de vaartuigen in bezit heeft. Dat zegt Daan van der Have, een van de eigenaren van het bedrijf, tegen het ANP. Van der Have vindt het nog te vroeg om te speculeren over wie schuldig is.
Volgens de eigenaar maken alle opvarenden van de watertaxi het goed. Het zestal is door andere watertaxi's uit het water gehaald. "De kapitein is erg geraakt door wat er gebeurd is", zegt Van der Have.

NUjij: Uitgelichte reacties