Maildienst gedetineerden stopgezet om berichten Ridouan T. uit EBI Vught
Via de dienst eMates mogen alleen gescreende berichten worden verstuurd, maar het toezicht daarop schiet flink tekort. Het OM waarschuwde de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) over de vele niet-gecontroleerde berichten die konden worden verstuurd.
Per jaar worden zo'n 200.000 berichten via eMates verzonden door en aan gedetineerden. Wanneer het toezicht daarop ontoereikend is, bestaat het risico dat een gedetineerde criminele activiteiten vanuit de gevangenis kan ontplooien via de berichtendienst.
Voor minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) is het onacceptabel dat er geen waterdichte afspraken met eMates zijn gemaakt en dat het toezicht tekortschiet. Een onafhankelijke partij doet nu onderzoek en buigt zich onder meer over de beveiliging.
