Marechaussee neemt militaire pantserwagens in beslag, persoon aangehouden
De marechaussee heeft donderdag op de A2 in Limburg twee militaire pantserwagens met munitie in beslag genomen. De voertuigen stonden op een trailer van een vrachtwagen, die ook in beslag is genomen. De bestuurder van de vrachtwagen is aangehouden.
Bij de militaire pantservoertuigen werd munitie aangetroffen. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) werd ingeschakeld om te controleren of de munitie "op scherp" stond. Dit bleek inderdaad zo te zijn.
Volgens een woordvoerder was het transport onderweg naar het Verenigd Koninkrijk. "In elk geval niet naar Oekraïne", zei hij. Wat er met het wapentuig in Engeland zou gebeuren, is nog niet duidelijk.
Het gaat volgens de woordvoerder om oudere voertuigen. Het transport werd aan de kant gezet, waarna bleek dat de chauffeur niet over de juiste papieren beschikte. Daarop werden de truck en lading voor nader onderzoek in beslag genomen. Vrijdag zal de marechaussee bekijken wat de bedoeling van het transport is en om wat voor wapentuig het precies gaat.
De afrit Gronsveld van de A2 was gedurende het onderzoek van de EOD urenlang afgesloten. De rest van de snelweg was nog wel open. Donderdagavond werden de voertuigen weggehaald en kon de afslag weer worden geopend voor het verkeer. Uit de vrachtwagen is ook een hond gehaald, die na controle door een dierenambulance werd meegenomen.
Het bedrijf dat de vrachtwagen met oplegger heeft verhuurd, zei tegen NU.nl niets van het incident af te weten.
