Aanhouding voor doodslag tijdens Feyenoord-Ajax bleek verkeerde persoon
De politie heeft een achttienjarige man uit Dordrecht weer op vrije voeten gesteld nadat hij maandag was aangehouden voor poging tot doodslag van een agent. De man werd ervan verdacht een steen door de ruit van een politiebus te hebben gegooid tijdens de Eredivisie-wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax op 19 december, maar nu blijkt hij niet de juiste persoon.
De steen ging door de ruit en raakte de agent die de politiebus bestuurde. Hij raakte daardoor de macht kwijt over het stuur. Zijn bijrijder kon een ongeluk net voorkomen, zegt de politie. De agent moest in een ambulance worden behandeld aan zijn verwondingen.
De politie laat weten dat het onderzoek naar de daadwerkelijke verdachte wordt voortgezet. Er zijn beelden beschikbaar van de verdachte, laat de politie weten. Deze kunnen openbaar worden gemaakt als de verdachte zich niet meldt.
Bij de wedstrijd op 19 december, die Ajax met 0-2 won, mocht geen publiek aanwezig zijn. Desondanks verzamelden honderden mensen zich bij De Kuip. De supporters staken vuurwerk af en gooiden daarmee ook naar agenten. Er werden tientallen aanhoudingen verricht.

