Eerste lokale vorst in het najaar gemeten
In het hele land was de afgelopen nacht op grote schaal sprake van vorst aan de grond. De laagste temperatuur was in het Gelderse Hupsel, waar het -2,5 graden werd.
Op 21 september werd voor het eerst na de zomer al vorst aan de grond gemeten, in Woensdrecht (Noord-Brabant). Grondvorst wordt gemeten op 'klomphoogte': op 10 centimeter hoogte van de grond. De 'normale' meethoogte is 1,5 meter.
Een dag later in dat jaar vroor het op meerdere plaatsen. In Winterswijk werd het toen -2,4 graden en in Soesterberg -2,2 graden. In De Bilt daalde de temperatuur naar -0,4 graden en zo werd het de vroegste officiële vorstdag na de zomer.
2000 staat in de boeken als het jaar dat het na de zomer het langst duurde voordat het ging vriezen, namelijk pas op 16 december en alleen in het zuiden. Op vliegveld Gilze-Rijen was het toen het koudst met -1,8 graden. Een dag later kwam de temperatuur in de De Bilt ook onder nul en was er pas sprake van de eerste officiële vorstdag dat jaar.
