Tientallen demonstranten die zaterdagmiddag tegen de lockdown protesteerden in Den Haag zijn aangehouden vanwege het overtreden van de Wet Openbare Manifestaties (WOM), zo meldt een politiewoordvoerder aan NU.nl.
In eerste instantie werd op de Koekamp er volgens afspraak geprotesteerd door een groep van dertig mensen, zo meldt de politie. Een groep van ruim tachtig sympathisanten probeerde ondanks het verbod toch deel te nemen aan de demonstratie.
De groep overtrad daarmee de regel dat er niet meer dan dertig aanwezigen mochten zijn. Ook werd de 1,5 meter niet in acht genomen. Uiteindelijk werden er 37 aanhoudingen verricht.
De Koekamp was aangewezen als demonstratielocatie, voor de groep die protesteerden tegen de coronavoorschriften van het kabinet. De overige demonstraties zijn rustig verlopen.
Volgens oproepen die op Facebook circuleren, is de demonstratie een roep om vrijheid en een protest tegen het huidige beleid van het kabinet in de coronacrisis.
Het is onduidelijk wie de initiatiefnemer van de demonstratie is. Op het pamflet dat op internet circuleert, is te lezen dat het doel een "vreemdzame" demonstratie is. Op de spandoeken en borden die de demonstranten met zich meedragen staan onder meer teksten als 'Rot op Rutte3' en 'Stop de 1,5 meter waanzin'.

Volg de laatste ontwikkelingen rond het virus in ons liveblog.
Het coronavirus in het kort
- Het coronavirus verspreidt zich vooral via nies- en hoestdruppeltjes. De meeste patiënten hebben milde (griepachtige) klachten. Dit zijn de symptomen.
- Lees hier welke regels er zijn om de uitbraak in te dammen.
- Deze maatregelen hebben we ook vertaald in het Arabisch, Engels, Pools en Turks.
- In onze coronagids geven we je een overzicht van alle betrouwbare informatie en wat je moet en kunt doen nu je veel thuis bent.