
Ondernemingsraad UWV spant zaak aan om dure ICT-vernieuwing
De ondernemingsraad van uitkeringsdienst UWV stapt naar de rechter om een ICT-vernieuwing dat de organisatie 500 miljoen euro gaat kosten tegen te houden. Het personeel denkt dat het project tot mislukken gedoemd is en stoort zich aan de hoge salarissen voor ICT-managers.
"Dit is al 2,5 jaar pure chaos, die maar niet naar buiten komt", zeggen twee werknemers die anoniem willen blijven in de Volkskrant.
Met de jongste ICT-reorganisatie wil bestuursvoorzitter Fred Paling de verouderde software updaten of vervangen. Hij kondigde op 11 februari per brief aan de bezwaren van de or te zullen negeren. De UWV-baas liet daarin weten dat er vanaf 11 maart "onomkeerbare stappen" worden gezet, waarbij er vier directeuren en managers bijkomen.
Om dat te voorkomen, stapt de or naar de Ondernemingskamer, blijkt uit een intern document. Het personeel vreest dat de toch al complexe dienst in een bestuurlijke chaos verzeild raakt met de komst van de extra managers.
Eerder
- 20 feb 2019 om 15:05'UWV gaf 1.900 arbeidsongeschikten illegaal een levenslange uitkering'
- 08 jan 2019 om 15:51UWV: Ryanair mag personeel Eindhoven niet ontslaan
- 05 jan 2019 om 03:47'UWV kent uitkering vaak onterecht niet toe aan jonge gehandicapte'
- 30 okt 2018 om 12:17Privacywaakhond dreigt met dwangsom voor slechte cyberbeveiliging UWV