
OM gaat ook in hoger beroep in zaak tegen Klaas Otto
Het OM had tien jaar cel tegen de Brabander geëist.
Otto werd door de rechtbank onder meer vrijgesproken van het opdracht geven tot brandstichting en het plaatsen van een handgranaat. Het OM wil dat een hogere rechter hiernaar gaat kijken.
Otto liet direct na het vonnis al weten dat hij zich er niet bij neerlegt en in hoger beroep gaat.
Donderdag moest hij zich weer in de rechtbank melden voor een niet-inhoudelijke zitting over het beïnvloeden van getuigen. Naast Otto zijn er in deze zaak nog drie andere verdachten, onder wie een advocaat en Otto's vriendin. Het is nog niet duidelijk wanneer deze zaak inhoudelijk wordt behandeld.
OM beschrijft Otto als beroepscrimineel
Het OM omschreef Otto tijdens een zitting in oktober als beroepscrimineel die een "waar schrikbewind" voerde als leider van motorclub No Surrender
Otto heeft alle beschuldigingen altijd tegengesproken. Hij sprak tijdens diezelfde zitting van een "heksenjacht" en een "eenzijdig onderzoek" van het OM, dat hem alleen maar zou willen veroordelen.