
Dalai lama ontmoet vrijdag misbruikslachtoffers in Nederland
De dalai lama ontmoet vrijdag in Nederland slachtoffers van seksueel misbruik door boeddhistische leraren. De stichting die het bezoek organiseert, heeft dit bevestigd naar aanleiding van een bericht van de NOS.
Twaalf misbruikslachtoffers, van wie drie uit Nederland, deden eerder een dringend beroep op de dalai lama om met ze om de tafel te gaan. Hij heeft hier nu gehoor aan gegeven.
Voor zover bekend heeft de geestelijk leider van het Tibetaanse volk nooit eerder om de tafel gezeten met slachtoffers.
Volgens een woordvoerder is niet bekend hoeveel slachtoffers hij zal ontmoeten. Ze krijgen ook kort de tijd om hun uitgeschreven getuigenissen en een petitie aan te bieden.
De dalai lama verblijft van 14 tot en met 17 september in Nederland en zal onder meer een lezing geven in Rotterdam.
Wil jij elke ochtend direct weten wat je 's nachts gemist hebt en wat er die dag gaat gebeuren? Abonneer je dan nu op onze Dit wordt het nieuws-nieuwsbrief!