
Nog vier toeristen in ziekenhuis na aanrijding Amsterdam CS
Twee zijn zondagochtend geopereerd en twee worden kunstmatig in coma gehouden, zegt de politie.
In totaal vielen zaterdag zeven gewonden, voornamelijk toeristen, toen de man op de voetgangers inreed. Volgens de politie was er geen opzet in het spel, maar was de Amsterdammer onwel geworden. De man gebruikte medicijnen en werd mogelijk onwel door een lage bloedsuikerspiegel, aldus een woordvoerder zondag.
De Amsterdammer, die direct na het incident werd aangehouden, zat zondagochtend nog vast. Hij zegt zich niets meer van het voorval te kunnen herinneren.
De automobilist werd zaterdag aangesproken door agenten omdat hij op de trambaan reed. Hij kreeg een boete, waarna de agenten hem vertelden hoe hij weer op de gewone rijbaan kon komen. De man reed vervolgens stapvoets weg, maar opeens reed hij met een behoorlijke snelheid vanaf de trambaan het voetgangersgebied op. Hier kwam hij tegen de betonnen rand van de metro-ingang tot stilstand.
