
Mars tegen homofoob geweld in Amsterdam
Diverse politieke jongerenorganisaties zijn erbij betrokken, zo liet organisator Splinter Chabot, voorzitter van de JOVD Amsterdam dinsdag weten.
De initiatiefnemers willen met de mars uitdragen dat het in ons land niet uitmaakt op wie je verliefd wordt. ''En dat je niet hoeft na te denken of je hand in hand wilt lopen'', zegt Chabot. ''Je pleegt geen misdaad, je vindt iemand leuk.''
De mars vertrekt om 19.00 uur vanaf het Paleis op de Dam en leidt naar het homomonument op de Westermarkt. Daar leggen de aanwezigen bloemen neer in de kleuren van de regenboog.
''We hopen dat er veel mensen op af komen'', aldus de JOVD-voorzitter. In elk geval hebben vertegenwoordigers van de Jonge Socialisten (PvdA), DWARS (GroenLinks), de Jonge Democraten (D66) en het CDJA (CDA) toegezegd.
Directe aanleiding voor de mars is de mishandeling van een homostel in Arnhem afgelopen weekend.