Bijna miljoen toeschouwers voor Marathon Rotterdam
Dat liet directeur Mario Kadiks zondagmiddag weten. Het totale aantal deelnemers voor het hele weekend was met 38.854 mensen overigens wel een record.
Kadiks schat in dat er ongeveer 925.000 toeschouwers op de been waren zondag, ongeveer net zo veel als vorig jaar.
De marathon werd gewonnen door de Ethiopiër Abera Kuma in een matige tijd van 2.06.47. Zo langzaam was sinds 2007 niet gelopen in de Maasstad. De 24-jarige renner kwam solo over de streep.
Bij de vrouwen was de zege in Rotterdam een prooi voor Asami Kato. De Japanse deed 2.26.29 over de klassieke afstand van ruim 42 kilometer.
Gemoedelijk
De laatste lopers van de marathon van Rotterdam zijn zondagmiddag rond 16.00 uur over de finish gekomen.
Ook volgens de politie verliep het evenement in een aangename, gemoedelijke sfeer en deden zich nergens noemenswaardige incidenten voor. Het was zonnig met een beetje wind, ideaal loopweer.
De organisatie meldde eerder op de middag alleen dat de 'Track & Trace'-app van sommige lopers niet werkte. Op deze app kunnen renners op de route hun eigen tijden volgen. "Maar de uitslagen via de site zijn wel correct", aldus de organisatie.