
Vijf tot zeven daders bij schietpartij Staatsliedenbuurt
Dat meldt het politiekorps dinsdag.
Bij de schietpartij vielen twee doden. Het gaat om de 21-jarige Said el Yazidi en de 28-jarige Youssef Lkhorf.
Inmiddels zijn er twee aanhoudingen verricht. Twee Amsterdammers van 24 en 32 zitten vast op verdenking van poging tot moord en vuurwapenbezit. Ze zijn respectievelijk eind januari en eind maart gearresteerd.
In totaal zijn er volgens het uit twintig man bestaande rechercheteam dus 5 tot 7 daders geweest, verdeeld over twee auto's. Het gaat om een zilvergrijze Audi Quattro RS4 en een zwarte Volkswagen Golf.
Getuigen
Volgens de onderzoekers is één van de mannen na het verlaten van de Audi de wijk Geuzenveld ingerend. Daarbij is hij gezien door getuigen. Er is een compositietekening van hem gemaakt, net als van de man die eerder in de Van Bossestraat in de auto stapte. Ook zijn er dna-sporen veiliggesteld.
De daders hadden ook een derde man in het vizier. Deze 24-jarige persoon uit Eindhoven zit ook vast, wegens het bezit van valse identiteitspapieren en wapenbezit.
Kalasjnikovs
De schutters gebruikten bij de schietpartij zwaar wapentuig, waaronder Kalasjnikovs. Twee motoragenten werden ook beschoten, maar bleven ongedeerd. Kogelhulzen werden over honderden meters teruggevonden.
De politie verzoekt iedereen die meer informatie heeft over de schietpartij om contact op te nemen. Het tv-programma Opsporing Verzocht besteedt dinsdagavond aandacht aan de zaak.