AMSTERDAM - De geplande vuurwerkshow tijdens het Staatsloterij Oudejaarsfeest in Amsterdam gaat door.
Lezersfoto's van Oud&Nieuw op NUfoto l Stuur zelf foto's in
Door de harde wind tijdens de jaarwisseling was maandag eerder op de dag niet zeker of de show door zou gaan.
Omdat volgens de weersverwachting de windkracht minder is dan vijf mag het vuurwerk toch de lucht in. Dat liet organisator IDTV maandagavond weten.
De wind gooit wel wat roet in het eten. Twee enorme poppen van twaalf meter hoog, die om middernacht met een kus het nieuwe jaar zouden inluiden, kunnen niet worden neergezet op het feestterrein.
Weerdienst
De organisatie heeft nauw contact met een weerdienst, die maandag adviseerde uit veiligheidsoverwegingen de poppen achterwege te laten.
Het traditionele 'aftelmoment' in de hoofdstad, dat ook live te zien is op tv, vindt dit jaar voor het eerst plaats aan het Oosterdok. Het Scheepvaartmuseum, het VOC-schip De Amsterdam en museum NEMO vormen het decor voor de feestelijkheden.
Rotterdam
Ook de vuurwerkshow in Rotterdam gaat gewoon door. Eerder bestond hier nog twijfel over vanwege de harde wind. Dat liet een woordvoerder van milieudienst DCMR, die de vergunning verleent, vlak voor middernacht weten.
Rond 22.30 werd er een proefschot gelost. De omstandigheden waren toen dusdanig dat het evenement niet afgelast hoefde te worden. Maar vlak voor middernacht viel pas het definitieve besluit dat de show doorgang kon hebben.
Het professionele vuurwerk mag de lucht in als het niet harder waait dan 9 meter per seconde (ongeveer windkracht vijf). Het vuurwerk wordt traditiegetrouw afgestoken vanaf de Erasmusburg in de Maasstad. Het spektakel trekt jaarlijks vele duizenden mensen.