
Champignonboer buit illegale Bulgaren uit
De Arbeidsinspectie heeft woensdag met andere instanties invallen gedaan bij diverse vestigingen van het bedrijf, zo is donderdag bekendgemaakt.
De champignonteler liet de Bulgaren zonder bescherming met giftige bestrijdingsmiddelen werken, zo vermoedt de Arbeidsinspectie.
Het zogenoemde interventieteam Champignons, opgericht omdat er vaker iets mis is in die sector, heeft woensdag diverse Bugaren gehoord. Die klaagden ook over zeer lange werkdagen, ook in het weekeinde.
Bemoeilijken
De politie heeft twee Bulgaren aangehouden die het werk van de Arbeidsinspectie bemoeilijkten.
Op een andere locatie moest de politie ingrijpen toen er honden op de inspecteurs werden afgestuurd.
De Belastingdienst controleert de boekhouding van de champignonboer en ook de huisvesting van de illegalen wordt onder de loep genomen.