Kabinet laat vier fregatten bouwen in Nederland: 'Grootste maritieme project ooit'
Zogeheten LC-fregatten beschermen Nederland tegen dreiging vanaf zee en vanuit de lucht. De huidige fregatten worden de komende jaren nog gemoderniseerd om ze langer te kunnen gebruiken. Pas in 2032 en 2033 worden de eerste LC-fregatten uit de vaart gehaald.
Voor de bouw van de opvolgers is 5 miljard euro gereserveerd. Het aankoopbedrag bedraagt 2,5 miljard euro. De bewapening van de schepen kan dat bedrag verdubbelen.
De ministerraad zal vrijdag instemmen met de zogeheten A-brief. Dat is een eerste stap in de verwerving van de nieuwe schepen. Daarin staat onder meer wat de behoefte is, hoe de schepen er ongeveer moeten uitzien, hoeveel het gaat kosten en hoelang het project gaat duren.
Defensie is ook bezig met de vervanging van vier onderzeeboten. Daar is naar verluidt zeker 4 miljard euro mee gemoeid. Binnen enkele weken wordt bekend welke werven de onderzeeboten mogen bouwen.
