Veerdienst Ameland vaart rest van het jaar volgens aangepaste dienstregeling
De veerboot tussen het Friese Holwerd en Ameland vaart de rest van het jaar volgens de aangepaste dienstregeling die in augustus inging.
Het aanpassen van de dienstregeling was nodig omdat veerboten elkaar niet meer goed konden passeren. De vaargeul was te smal geworden door dichtslibben.
De boten moeten nu, als het nodig is, op elkaar wachten in speciale passeervakken. Als er voldoende water in de vaargeul is, varen beide schepen door. Maar als de waterstand te laag is, ligt een van de veerboten stil bij het passeren.
De oversteek duurt door de aanpassing wel wat langer, vijf kwartier in plaats van een uur.
Directeur Ger van Langen van Wagenborg Passagiersdiensten, dat de veerdienst verzorgt, gaf in augustus aan blij te zijn met het nieuwe vaarschema. Het schema heeft meer speling, waardoor er minder vertraging is.
De peilgegevens worden wekelijks geüpdatet, zodat de passeerplekken betrouwbaar blijven.


