
AkzoNobel vangt 260 miljoen voor onderdeel
De afronding van de verkoop wordt in het vierde kwartaal verwacht. Building Adhesives boekte in 2012 een omzet van 185 miljoen euro.
Building Adhesives produceert onder andere vloer- en wandegaliseermiddelen, vloerlijm, tegellijm, afdichtmiddelen en afwerkingsproducten voor vloeren. AkzoNobel zal de opbrengst van de verkoop gebruiken om de kortetermijnschuld te verlagen en de kaspositie te verbeteren.
Omstandigheden
De verkoop van het onderdeel Building Adhesives toont volgens analisten van Rabobank aan dat het bestuur onder topman Ton Büchner er alles aan doet om de resultaten te verbeteren, ondanks de moeilijke omstandigheden in Europa.
Volgens Rabobank is de verkoop, samen met de desinvestering van een deel van de Duitse verfactiviteiten en de versnelling van het herstructureringsprogramma, een nieuw voorbeeld dat ''topman Ton Buchner ieder onderdeel van AkzoNobel kritisch onder de loep neemt en waar nodig veranderingen aanbrengt om de resultaten en de consistentie van het bedrijf te verbeteren''.