Ahold wil online en offline groeien
Het supermarktconcern wil in de komende 5 jaar ook 150 nieuwe zogenoemde gemakswinkels openen in Europa en ten minste 50 supermarkten in België. Dat meldde Ahold maandagochtend bij de presentatie van een nieuwe strategie.
Ahold denkt dat initiatieven om klanten te binden de identieke omzetgroei met 1 à 2 procent extra kunnen verhogen. Klanten zullen op een persoonlijke manier worden benaderd met voor hun relevante aanbiedingen en informatie, zo zei topman Dick Boer in een toeliching op de strategie.
''Er moet een band ontstaan tussen de klant en het bedrijf''. Deze band zal voor een belangrijk deel online worden ontwikkeld. Ahold wil een ''naadloze off- en online winkelervaring'' creëren.
Online
De onlineverkopen moeten in 2016 anderhalf miljard euro gaan opbrengen, drie keer zo veel als nu. Het concern zal begin volgend jaar beginnen met een test waarbij de klant boodschappen online bestelt en later bij een afhaalpunt ophaalt. Ook blijft Ahold inzetten op het thuisbezorgen van boodschappen.
De groei moet verder komen uit de opening van nieuwe winkels. In Europa moeten er de komende jaren zeker 150 kleinere gemakswinkels komen, zoals die nu onder meer op verscheidene stations zijn te vinden. Duitsland wordt een nieuwe groeimarkt. Daar worden in 2012 zeker tien nieuwe gemakswinkels geopend, zo liet Boer weten. De uitbreiding vindt daarnaast plaats in België en Nederland, en Ahold kijkt ook naar ''nieuwe mogelijkheden'', aldus de topman.
Besparingen
Het bedrijf kondigde een driejarig kostenbesparingsprogramma ter waarde van 350 miljoen euro aan. Daarbij gaan geen banen verloren, zo verzekerde Boer. De besparingen, waarvan het grootste deel in de VS wordt gerealiseerd, wil Ahold weer in het bedrijf steken. Dat geld wordt onder meer gebruikt om het 'retailmodel' van Ahold wereldwijd toe te passen.
Het gaat om het versterken van de loyaliteit van de klant, investeren in eigen merkproducten en de ontwikkeling van nieuwe winkelformules. Zo wil Ahold de eigen merkproducten in de VS versterken.
Daarnaast komt er een nieuw dividendbeleid, waarbij het uitkeringspercentage wordt verhoogd naar 40 à 50 procent van de genormaliseerde nettowinst. Volgens Ahold zal het dividend per aandeel door de aanpassing al in 2011 aanzienlijk stijgen.
Ahold denkt dat de uitgaven door de nieuwe strategie niet opvallend zullen stijgen. De investeringen blijven binnen een bandbreedte van 3 tot 3,5 procent van de omzet, zo zei De Boer.