Formule 1 Grand Prix van Nederland-winnaar naar veiling

Later deze maand gaat de Williams FW07/01 van coureur Alan Jones onder de hamer. De Australiër schreef er in 1979 de Grand Prix van Nederland mee op zijn naam.

De auto op basis van chassis 01 werd dat seizoen acht keer ingezet door Jones en zijn teamgenoot, de Zwitser Clay Regazzoni.

In 1980 won de Williams in handen van de Chileen Eliseo Salazar en Emilio de Villota uit Spanje drie Grote Prijzen.

De Williams FW07 was de eerste wagen van het team waarbij geëxperimenteerd werd met grondeffect, of wel het creëren van neerwaartse druk voor meer grip en een betere wegligging.

Restauratie

Tussen 2013 en 2014 onderging de FW07/01 een volledige restauratie, veelal gebruikmakend van originele Williams onderdelen.

Er is zo'n 1,000 manuur in de auto gestoken, waarbij de motor en versnellingsbak helemaal opnieuw opgebouwd werden. De krachtbron is een 3,0-liter Ford Cosworth DFV V, goed voor 469 pk.

Vorig jaar was de auto een van de achttien geselecteerde Williams Formule 1-wagens voor de viering van het 40-jarige jubileum van het team, waarmee het belang van de FW07/01 onderstreept werd.

De auto is volgens de veilingsite rij- en raceklaar. Het huidige bod staat op 600.000 pond, omgerekend 675.505 euro.

Lees meer over:
Tip de redactie