
Taxi-app Uber neemt oud-campagneleider Obama aan
Dat maakt Uber dinsdag bekend op zijn blog.
Plouffe was in 2008 campagneleider van Obama en werkte tot 2013 als adviseur van de Amerikaanse president.
Plouffe wordt beschreven als Ubers eigen 'campagneleider', en zal verantwoordelijk worden voor het uitzetten het strategische- en communicatiebeleid. Uber-ceo Travis Kalanick noemt Plouffe een "strategische denkpartner".
De app is inmiddels in ruim 170 steden actief, waaronder Amsterdam, Rotterdam en Den Haag.
Een strategisch zwaargewicht is geen overbodige luxe voor Uber, dat op veel verzet stuit van traditionele taxichauffeurs, en in sommige Europese steden zelfs werd verboden. Ook moet het concurreren met andere soortgelijke diensten, zoals Lyft.
Via Uber kunnen klanten een taxi op de kaart opzoeken, hem bestellen, zien hoe lang hij nog onderweg zal zijn en vervolgens ook betalen via de app. Daarnaast worden chauffeurs met een smartphone beoordeeld zodat de slechte bestuurders er uitgepikt kunnen worden.