
Jutta Leerdam praat openhartig over eetprobleem: 'Ik wilde perfect zijn'
De 24-jarige Leerdam bekende dat ze drie jaar lang te kampen had met een eetprobleem, omdat ze 'helemaal doorsloeg' in het gezond willen eten om te kunnen sporten op topniveau.
"Ik had mezelf zo gebrainwasht. Ik at alleen maar gezond en ook niet heel veel", zegt ze tegen YouTuber Robbert Rodenburg. "Ik werd heel dun en dat was achteraf niet goed, want ik had op een gegeven moment gewoon geen kracht meer."
Uiteindelijk eiste dit eetpatroon zijn tol tijdens een trainingskamp. Leerdam was helemaal opgebrand en kon niet meer trainen. Ook had ze vanwege haar eetproblemen last van haaruitval en werd ze vier jaar lang niet ongesteld.
"Ze zeggen dat dat normaal is in de sport, maar dat is echt niet normaal", zegt zij in het YouTube-programma. De schaatsster zegt nu wel weer blij te zijn met haar lichaam, en zich gezond te voelen.
Toch erkent Leerdam dat ze nog problemen heeft met haar lichaamsbeeld. "Het zit altijd in mijn hoofd dat ik te dik ben. Iedereen weet dat ook om mij heen, want ik heb het er de hele dag over. Dat zal altijd een ding blijven."