Onderzoek naar alcoholsyndroom bij kinderen

Laatste update:  12 januari 2007 13:46 info

AMSTERDAM - Kinderartsen willen meer inzicht krijgen in het foetaal alcoholsyndroom (FAS) bij kinderen. Sinds 1 januari melden kinderartsen daarom alle kinderen met FAS bij het Nederlands Signaleringscentrum Kindergeneeskunde (NSCK).

Foto:  Peter van Zetten

Nu is niet bekend hoeveel kinderen FAS hebben en blijken kinderartsen het syndroom niet altijd te herkennen. Dat komt doordat de symptomen ook bij andere ziektebeelden voorkomen, verklaart een woordvoerder van het NSCK vrijdag. Ook is niet duidelijk bij hoeveel glazen de symptomen optreden. "Drie glazen in de cruciale ontwikkelingsperiode kunnen al voldoende zijn om blijvende schade aan te richten."

Kinderen met FAS kunnen gezichtsafwijkingen als een dunne bovenlip en een kleine ooglidspleet hebben, maar ook hersenafwijkingen als een laag IQ of een kleine schedelomvang. Hoe groter het alcoholgebruik van de moeder voor en tijdens de zwangerschap, des te meer symptomen het kind kan krijgen. >

De aanleiding van het onderzoek is de vraag van de FAS Stichting om wetenschappelijk onderzoek naar het syndroom. Het onderzoek naar FAS gaat één tot twee jaar duren.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Kat met twee gezichten

In Port Charlotte, Florida is een kat met twee gezichten geboren. De kat is vernoemd naar Batmanschurk Two-Face.

Bekijk video

Enorme garnaal

In de Kermadectrog bij Nieuw-Zeelanhebben wetenschappers een gigantische garnaal gevonden.

Bekijk video