Uitgegeven: 
Laatste update: 
13 juli 2012 10:55
13 juli 2012 11:11

'Aantal vogels platteland gehalveerd'

ZEIST - Op het platteland is het aantal vogels, zoals patrijs en veldleeuwerik, in 30 jaar tijd gehalveerd.

Foto:  ANP

Dat meldde de Vogelbescherming vrijdag.

Uit cijfers van onder meer BirdLife International blijkt dat er in 3 decennia ruim 300 miljoen minder vogels op het boerenland leven. Exacte cijfers voor Nederland volgen nog, maar de verwachting is dat de trend in ons land niet anders zal zijn.

Landbouwdebat

Volgens de Vogelbescherming komen de alarmerende cijfers op het moment dat de Europese Commissie debatten organiseert over het gemeenschappelijk landbouwbeleid. ''Vogels zijn een van de beste graadmeters voor de natuur.

Deze cijfers zeggen dus niet alleen iets over de vogelstand, maar over de hele biodiversiteit op het platteland'', aldus een woordvoerster.

BirdLife International houdt de stand bij van in totaal 37 soorten boerenlandvogels, zoals veldleeuwerik, patrijs, geelgors en graspieper. Sinds 1980 gaat het om een afname van 52 procent. Vogelbescherming Nederland hoopt dat dit nieuws Europa aanzet tot het nemen van serieuze maatregelen.

Door: ANP
  • Deel

Gerelateerde artikelen

Lees meer over

 

Eerdere berichten

Eerder

Vulkaan ontploft

De Mexicaanse vulkaan Popocatépetl is ontploft. Dit zorgt onder andere voor de vorming van een aantal nieuwe wolken. De vulkaan heeft regelmatig te maken met uitbarstingen en ontploffingen.

Bekijk video

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)