Gepubliceerd: 
Laatste update: 
10 juli 2012 11:30
10 juli 2012 11:30

Bleker beschermt vermiljoenkever

DEN HAAG - De vermiljoenkever mag niet worden gedood of gevangen en de rust- en voortplantingsplaatsen van het insect moeten ongemoeid worden gelaten.

Foto:  ANP

Dat is het gevolg van het besluit van staatssecretaris Henk Bleker (Natuur) om de zeldzame kever, herkenbaar aan de rode bovenkant, dinsdag aan te wijzen als beschermde inheemse diersoort.

De een tot anderhalve centimeter grote vermiljoenkever is zeldzaam in Europa en werd begin 2012 voor het eerst in Nederland aangetroffen, in een natuurgebied van Staatsbosbeheer in de buurt van Eindhoven.

Door: ANP
  • Deel:

Lees meer over

 

Eerdere berichten

Eerder

Vulkaan ontploft

De Mexicaanse vulkaan Popocatépetl is ontploft. Dit zorgt onder andere voor de vorming van een aantal nieuwe wolken. De vulkaan heeft regelmatig te maken met uitbarstingen en ontploffingen.

Bekijk video

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)