Doek valt voor uv-satelliet Galex

Laatste update:  8 februari 2012 09:56 info

AMSTERDAM - NASA heeft de Galaxy Evolution Explorer (Galex) in standby-modus gezet. Later dit jaar zal de succesvolle satelliet definitief buiten gebruik worden gesteld.

Foto:  NU.nl/Allesoversterrenkunde.nl

Galex werd in april 2003 gelanceerd om grote delen van de hemel op ultraviolette golflengten in kaart te brengen. Dat heeft onder meer een catalogus van miljoenen sterrenstelsels opgeleverd.

De hoofdmissie van Galex liep al in het najaar van 2007 af. Maar omdat de satelliet goed bleef werken, zijn de metingen voortgezet.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Eerder

Zonne-energievliegtuig

De Solar Impulse, het eerste vliegtuig ter wereld op zonne-energie, is donderdagochtend van Zwitserland naar Marokko vertrokken.

Bekijk video

Zonsverduistering

In sommige delen van de wereld was gisteren een zonsverduistering te zien. De verduistering was niet totaal. De maan liet nog een ring van de zon over.

Bekijk video