Canada gaat ijsberen beter beschermen

Laatste update:  11 november 2011 13:06 info Bekijk op de kaart

OTTAWA - Canada gaat de ijsbeer beter beschermen, ondanks verzet van bewoners in het noorden van het land.

Foto:  Novum

De Canadese minister van Milieu Peter Kent heeft de ijsbeer op een lijst gezet van bedreigde dieren die 'extra aandacht' verdienen. Een nieuwe strategie om het dier te beschermen moet binnen 3 jaar vorm hebben gekregen.

''Canada huisvest twee derde van de wereldpopulatie aan ijsberen en we hebben een unieke verantwoordelijkheid om voor hen te zorgen'', zo zei de milieuminister.

Het plan moet onder meer de menselijke bedreiging voor de ijsbeer verminderen. Maar de jacht door Inuit (Eskimo's) mag doorgaan.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Eerder

Zonne-energievliegtuig

De Solar Impulse, het eerste vliegtuig ter wereld op zonne-energie, is donderdagochtend van Zwitserland naar Marokko vertrokken.

Bekijk video

Zonsverduistering

In sommige delen van de wereld was gisteren een zonsverduistering te zien. De verduistering was niet totaal. De maan liet nog een ring van de zon over.

Bekijk video