Erfelijke hartziektes beter te voorspellen

Laatste update:  4 oktober 2010 11:30 info

DEN HAAG - Nieuwe onderzoeksmethoden kunnen gevaarlijke erfelijke hartstoornissen tijdig aan het licht brengen.

Foto:  Thinkstock

Dat blijkt uit promotieonderzoek van cardioloog Pieter Postema van het AMC in Amsterdam. De Nederlandse Hartstichting, die de studie financieel steunde, publiceerde maandag de resultaten.

Erfelijke hartafwijkingen kunnen bij ogenschijnlijk gezonde mensen hartritmestoornissen of zelfs een hartstilstand veroorzaken.

Aanleg

''Deze ziekten zijn soms prima te behandelen, maar dan moet je wel weten dat je die aanleg hebt'', aldus Postema. ''Dat is lastig, omdat je er soms niks van merkt, totdat er iets ernstigs gebeurt.''

Postema ontdekte dat zulke afwijkingen met DNA-tests en een hartfilmpje zichtbaar kunnen worden gemaakt. ''Hierdoor weten we beter welke patiënten we moeten behandelen en wie veilig is zonder behandeling.''

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Eerder

Zonne-energievliegtuig

De Solar Impulse, het eerste vliegtuig ter wereld op zonne-energie, is donderdagochtend van Zwitserland naar Marokko vertrokken.

Bekijk video

Zonsverduistering

In sommige delen van de wereld was gisteren een zonsverduistering te zien. De verduistering was niet totaal. De maan liet nog een ring van de zon over.

Bekijk video