Zeldzame inktviszwammen op de Veluwe

Laatste update:  8 september 2010 14:23 info Bekijk op de kaart

UTRECHT - Op de Veluwe bij Ermelo is een groep zeldzame inktviszwammen ontdekt. Dat meldde Staatsbosbeheer woensdag. De soort hoort thuis in warmere klimaten en wordt nauwelijks in Nederland gezien.

Staatsbosbeheer/Nathalie Lam

Een vrijwilligster van Staatsbosbeheer stuitte in het Speulderbos op de Veluwe op in totaal twintig inktviszwammen.

De zwam telt vijf, knalrood gekleurde tentakels die in verschillende richtingen groeien. De zwam ruikt naar uitwerpselen en trekt daarmee insecten aan die de sporen verspreiden.

Staatsbosbeheer is erg gelukkig met vondst. ''Het is een spectaculaire soort'', zegt een woordvoerster. In het Speulderbos komen 120 verschillende soorten paddenstoelen voor.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Eerder

Kat met twee gezichten

In Port Charlotte, Florida is een kat met twee gezichten geboren. De kat is vernoemd naar Batmanschurk Two-Face.

Bekijk video

Enorme garnaal

In de Kermadectrog bij Nieuw-Zeelanhebben wetenschappers een gigantische garnaal gevonden.

Bekijk video