Nieuw insect kwam in boomkluit naar Nederland

Laatste update:  27 juli 2010 10:36 info

HILVERSUM - De 'kraakcicade' (cicada orni), een insect dat onlangs voor het eerst in Nederland is aangetroffen, is in de boomkluit vanuit Frankrijk geïmporteerde grote iepen naar Nederland gekomen.

Foto:  NU.nl/Chris Heijmans

Dat blijkt uit onderzoek van bioloog Baudewijn Odé dat het radioprogramma Vroege Vogels zondag heeft bekendgemaakt. Inmiddels heeft hij al vier van die beesten waargenomen.

Nu meerdere mannelijke cicaden in Amsterdam leven is de kans vrij groot dat er ook vrouwtjes zijn. Deze zijn vrijwel niet te vinden, omdat ze geen geluid maken.

Het Nederlandse klimaat is weliswaar niet optimaal voor deze insecten, maar omdat de temperatuur in de stad hoger is dan op het platteland is het niet onmogelijk dat de cicaden zich kunnen voortplanten.

De 'kraakcicade' en enkele verwante soorten komen in mediterrane landen voor. In Frankrijk vooral ten zuiden van Lyon. Volwassen dieren hebben de grootte van een flinke kever en hebben een brede kop met daaronder een duidelijke zuigsnuit en glanzende, doorzichtige vleugels.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Eerder

Kat met twee gezichten

In Port Charlotte, Florida is een kat met twee gezichten geboren. De kat is vernoemd naar Batmanschurk Two-Face.

Bekijk video

Enorme garnaal

In de Kermadectrog bij Nieuw-Zeelanhebben wetenschappers een gigantische garnaal gevonden.

Bekijk video