Brit vindt 52.500 Romeinse munten

Laatste update:  8 juli 2010 17:52 info

AMSTERDAM - Een Britse schatzoeker heeft in Zuidwest-Engeland 52,5 duizend Romeinse munten gevonden. De waarde wordt geschat op 3,3 miljoen pond (bijna vier miljoen euro).

Foto:  Novum

Dave Crisp vond de schat in april in een veld. Nadat hij er een stuk of twintig uit de bodem had gehaald, drong het tot hem door dat ze in een pot zaten en besefte hij dat hij hulp moest halen om die uit te graven.

Het bestuur van de streek Somerset zei blij te zijn dat Crisp de verleiding om zelf te gaan graven heeft weten te weerstaan en dit werk aan archeologen heeft overgelaten, waardoor belangrijke informatie bewaard is gebleven.

Marcus Aurelius Carausius

In de pot, die 160 kilogram woog, bleken uiteindelijk 52,5 duizend munten te zitten. Sommige droegen de beeltenis van Marcus Aurelius Carausius, die aan het einde van de derde eeuw de macht greep in Brittannië en Noord-Gallië en zichzelf tot keizer uitriep.

De vondst is een van de grootste die ooit in Groot-Brittannië werden gedaan, zei Roger Bland van het British Museum.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Eerder

Zonne-energievliegtuig

De Solar Impulse, het eerste vliegtuig ter wereld op zonne-energie, is donderdagochtend van Zwitserland naar Marokko vertrokken.

Bekijk video

Zonsverduistering

In sommige delen van de wereld was gisteren een zonsverduistering te zien. De verduistering was niet totaal. De maan liet nog een ring van de zon over.

Bekijk video