Miljoenen voor onderzoek naar schizofrenie

Laatste update:  4 maart 2010 11:09 info

UTRECHT - Twee Nederlandse onderzoekers hebben ieder 12 miljoen euro gekregen voor onderzoek naar schizofrenie. Hoogleraren psychiatrie René Kahn van het UMC Utrecht en Jim van Os van Maastricht UMC besteden de Europese subsidie aan allerlei studies.

Foto:  ANP

Bij een van de onderzoeken probeert Kahn een medicijn te ontwikkelen op basis van een stof die voorkomt in cannabis. Van Os richt zich vooral op de oorzaken voor de ziekte.

Aan de onderzoeken doen vijfhonderd patiënten uit Europa mee. In Nederland lijden circa honderdduizend mensen aan de psychiatrische ziekte.

Vaak beginnen de symptomen kort nadat iemand twintig jaar is geworden. Meer mannen dan vrouwen hebben er last van. Gemiddeld leven patiënten met schizofrenie korter door een slechte lichamelijke gezondheid en een verhoogd aantal gevallen van zelfmoord.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Eerder

Kat met twee gezichten

In Port Charlotte, Florida is een kat met twee gezichten geboren. De kat is vernoemd naar Batmanschurk Two-Face.

Bekijk video

Enorme garnaal

In de Kermadectrog bij Nieuw-Zeelanhebben wetenschappers een gigantische garnaal gevonden.

Bekijk video