Onderzoekers volgen 'TomTom-otter' op de voet

Laatste update:  23 oktober 2009 11:27 info Bekijk op de kaart

LEEUWARDEN - Een wilde otter loopt in Portugal rond met een rugzakje met daarin een miniatuur gps-zender. Stichting Otterstation Nederland uit Leeuwarden installeerde de zender om te kijken hoe het dier gebruik maakt van het droge mediterrane landschap.

Foto:  Chris Heijmans

Dat meldt de stichting vrijdag. Het is de eerste keer dat op deze manier onderzoek wordt gedaan naar het leefgebied van de otter. De populatie in Portugal is een van de grootste van Europa, hoewel het een lastig gebied is om in te overleven vanwege de droogte.

De TomTom-otter, zoals de stichting hem noemt, draagt de zender nu drie dagen. De bedoeling is dat het rugzakje na enkele weken vanzelf afvalt. Onderzoekers kunnen het apparaat dan weer voor een ander dier gebruiken.

In de nacht van donderdag op vrijdag legde de Portugese otter 15 kilometer af op zoek naar voedsel. Volgens de stichting is dat erg veel.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Eerder

Kat met twee gezichten

In Port Charlotte, Florida is een kat met twee gezichten geboren. De kat is vernoemd naar Batmanschurk Two-Face.

Bekijk video

Enorme garnaal

In de Kermadectrog bij Nieuw-Zeelanhebben wetenschappers een gigantische garnaal gevonden.

Bekijk video