Romeinse muur ontdekt onder Utrechts Domplein

Laatste update:  5 juni 2009 10:08 info

UTRECHT - Onder het Domplein in Utrecht is een 17 meter lange Romeinse muur ontdekt.

Foto:  ANP

Bouwhistorici onderzochten middeleeuwse kelders onder panden aan het plein op zoek naar delen van de noordelijke castellummuur uit de Romeinse tijd.

De gevonden muur is het grootste en best bewaarde deel van een castellummuur in Nederland. Dat maakte de gemeente Utrecht vrijdag bekend.

Restanten

Onder het plein wordt gegraven vanwege de aanleg van een ondergronds publiekscentrum. Stichting Domplein 2013 wil een groot publiekscentrum realiseren onder het Domplein, tussen de toren en de kerk in. Een deel daarvan, met de grote castellummuur, zal in december al opengaan.

De gevonden restanten zijn tot ver in de middeleeuwen gebruikt en hersteld. De komende maanden gaat de gemeente verder met archeologisch onderzoek in de kelders en gewelven onder het Domplein.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Eerder

Zonne-energievliegtuig

De Solar Impulse, het eerste vliegtuig ter wereld op zonne-energie, is donderdagochtend van Zwitserland naar Marokko vertrokken.

Bekijk video

Zonsverduistering

In sommige delen van de wereld was gisteren een zonsverduistering te zien. De verduistering was niet totaal. De maan liet nog een ring van de zon over.

Bekijk video