Wetenschapper vindt spoor naar broers en zussen zon

Laatste update:  14 maart 2009 09:02 info

AMSTERDAM - De zon is 4,6 miljard jaar geleden ontstaan in een groep van enkele duizenden sterren. Dat blijkt uit onderzoek van Simon Portegies Zwart van de Universiteit van Amsterdam.

Foto:  NASA

De sterren bevonden zich in een verzameling met een diameter van minder dan twintig lichtjaren, helemaal aan de andere kant van de Melkweg. Dat is ongeveer 44.000 lichtjaren van de plek waar de aardbewoners leven.

Zon

In de loop der jaren heeft de zon ongeveer 27 keer om de Melkweg gedraaid, voordat hij zijn huidige locatie op ongeveer 28.000 lichtjaren van die sterrenmassa vond. De sterren die samen met de zon zijn gevormd, bleven tijdens die reis vrij dicht in de buurt.

Uit de analyse van Portegies Zwart blijkt dat er nog ongeveer veertig binnen een afstand van een paar honderd lichtjaren van de zon staan en nog steeds 'meereizen'.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Eerder

Zonne-energievliegtuig

De Solar Impulse, het eerste vliegtuig ter wereld op zonne-energie, is donderdagochtend van Zwitserland naar Marokko vertrokken.

Bekijk video

Zonsverduistering

In sommige delen van de wereld was gisteren een zonsverduistering te zien. De verduistering was niet totaal. De maan liet nog een ring van de zon over.

Bekijk video