Verloren tombe gevonden bij Luxor

Laatste update:  1 maart 2009 14:04 info

CAIRO/LUXOR - Een Belgische onderzoeksmissie heeft bij het Zuid-Egyptische Luxor een tombe ontdekt die eind 19e eeuw was gesignaleerd maar weer in het woestijnzand was verdwenen.

Foto:  ANP

Het is het graf van een hoge koninklijke functionaris in de tijd van farao Tutmosis III (1479-1425 voor Christus), zegelbewaarder Amenhote.

De Egyptische Hoge Raad voor Oudheden heeft dat zondag bekendgemaakt.

De missie van de Belgische archeoloog Laurent Bavay stuitte na drie jaar werk op Amenhoteps graf in de buurt van Aheikh Abd al-Qarna bij Luxor op de westoever van de Nijl.

In 1880 ontdekte de Zweed Karl Piehl de tombe, maar door het bewegende woestijnzand was het graf snel weer zoek.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Kat met twee gezichten

In Port Charlotte, Florida is een kat met twee gezichten geboren. De kat is vernoemd naar Batmanschurk Two-Face.

Bekijk video

Enorme garnaal

In de Kermadectrog bij Nieuw-Zeelanhebben wetenschappers een gigantische garnaal gevonden.

Bekijk video