Zware snurkers verbranden meer calorieën

Laatste update:  16 december 2008 14:30 info

AMSTERDAM - Uit onderzoek van de Universiteit van Californië is gebleken dat mensen met zware snurk- en ademproblemen meer calorieën verbranden dan mensen zonder deze problemen. Dit meldt de BBC vandaag.

De mensen met de zwaarste vorm van apneu, een aandoening waarbij de luchtwegen gedeeltelijk of geheel geblokkeerd worden, verbranden 373 calorieën extra. Dit staat gelijk aan een halfuur work out in de sportschool.

Onderzoeker dr. Eric Kezirian denkt dat het verbranden van extra calorieën te wijten is aan de extra energie die deze mensen nodig hebben om in slaap te vallen. Opvallend is dat veel mensen met apneu ook aan obesitas lijden.

Overdag

De andere kant van de medaille is dat mensen met apneu overdag veel slaperiger zijn dan andere mensen omdat ze last hebben van een verstoord slaappatroon. Ook is er voor deze mensen een verhoogd risico op hoge bloeddruk en hartvaatproblemen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Kat met twee gezichten

In Port Charlotte, Florida is een kat met twee gezichten geboren. De kat is vernoemd naar Batmanschurk Two-Face.

Bekijk video

Enorme garnaal

In de Kermadectrog bij Nieuw-Zeelanhebben wetenschappers een gigantische garnaal gevonden.

Bekijk video