Vissterfte door ammoniakvervuiling Limburgse beken

Laatste update:  9 april 2007 14:57 info

HUNSEL - In enkele beken in Midden-Limburg zijn vele honderden vissen gestorven na een grote ammoniakvervuiling vanuit Belgiƫ. Dat meldde het Waterschap Peel en Maasvallei maandag.

Foto:  Inertia Stock

Wie de vervuiling heeft veroorzaakt, is nog niet bekend. Het waterschap doet aangifte bij de Belgische politie.

De ammoniakgolf bereikte zondag vanuit de beken de Maas. Door verdunning kan het spul daar geen kwaad meer. Het schap begint dinsdag met het opruimen van de dode vissen. Die worden dan naar een destructiebedrijf gebracht.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Eerder

Zonne-energievliegtuig

De Solar Impulse, het eerste vliegtuig ter wereld op zonne-energie, is donderdagochtend van Zwitserland naar Marokko vertrokken.

Bekijk video

Zonsverduistering

In sommige delen van de wereld was gisteren een zonsverduistering te zien. De verduistering was niet totaal. De maan liet nog een ring van de zon over.

Bekijk video