Traag internet dagelijkse ergernis bij ondernemers

Laatste update:  28 maart 2012 11:23 info

AMSTERDAM – Drie op de vier ondernemers ergert zich dagelijks aan traag internet tijdens het werk.

Foto:  Inertia Stock

Dat blijkt uit onderzoek van Ziggo onder 750 kleinzakelijke ondernemers met een computergerelateerde baan, waarvan 65 procent zzp'ers.

Een derde van de ondernemers moet vaak onnodig wachten op internet tijdens hun werk. Vier op de vijf van hen geeft aan dat deze wachttijd leidt tot niet snel en adequaat kunnen werken (33 procent), irritatie (29 procent) en een machteloos gevoel (19 procent).

Minder productief

Van alle ondernemers geeft 7 op de 10 aan dat onnodig wachten op internet leidt tot minder leuk en productief werken. Bij ondernemers die dagelijks onnodig lang moeten wachten, is bij 72 procent de wachttijd gevoelsmatig langer dan deze in werkelijkheid is. Ditzelfde ervaren zij ook wanneer zij moeten wachten terwijl zij onder tijdsdruk staan. Voor 6 op de 10 ondernemers is snel internet van (essentieel) belang voor het bestaan van de onderneming.

Verplichte pauze

Bijna de helft van de ondernemers besteedt de verplichte wachttijd aan het drinken van een (extra) kop koffie, het voeren van een gesprek met een collega of het verrichten van een belletje. Van alle ondernemers breekt 14 procent het internetverzoek af, omdat de opdracht hen te lang duurt.

Privé

Het onnodig wachten op internet werkt door op het privéleven. De helft van de ondernemers, die ook aangeeft dagelijks onnodig lang te moeten wachten, is gespannen of geïrriteerd thuis, heeft minder tijd voor hobby's of moet vaak nog thuis werken.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Wijn El Bulli te koop

Wijnen uit Spaans toprestaurant moeten 1,2 miljoen euro opleveren

Lees verder op NUzakelijk.nl

Toyota´s boze droom

Chinezen kopen steeds minder Japanse auto´s door ruzie over een paar eilandjes

Lees verder op NUzakelijk.nl