'Nederlander verdeeld over flexibel werken'

Laatste update:  27 september 2010 13:42 info

AMSTERDAM - Ruim de helft van de Nederlandse werknemers (54 procent) geeft aan graag flexibel te willen werken en 42 procent denkt zijn werk op ieder tijdstip en op iedere locatie te kunnen uitvoeren. Slechts 12 procent geeft aan nu al flexibele kantoortijden te hebben.

Foto:  Thinkstock

Dat is gebleken uit een online onderzoek van Unique onder 522 respondenten.

Bijna een derde van de respondenten (30 procent) staat niet achter de nieuwe ontwikkelingen op dit gebied. 13 procent van het totaal geeft aan dat zij afhankelijk zijn van hun werkplek en kantoortijden bij het uitvoeren van hun functie en 17 procent werkt het liefst op vaste tijden op kantoor.

De overige 16 procent vindt tijd- en plaatsonafhankelijk werken een mogelijkheid, maar vindt het handiger om een vaste plek en vaste werktijden te hebben.

Startschot

Momenteel staat het promoten van het nieuwe werken hoog op de agenda. Halverwege september werd het startschot gegeven van de campagne 'Het Nieuwe Werken doe je zelf'. Een coalitie van bedrijven, overheid en Stichting Natuur en Milieu roepen werknemers en werkgevers op om te experimenteren met deze nieuwe manier van werken.

Het hoogtepunt van de campagne is de 'Week van Het Nieuwe Werken' van 8 tot en met 14 november 2010.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Ondernemersblog

'Ieder is verantwoordelijk voor zijn eigen inspiratie. Tijd om wakker te worden!'

Lees verder op NUzakelijk.nl

JetBlue

JetBlue weigerde meisje van anderhalf jaar op vlucht omdat ze op verdachtenlijst zou staan.

Lees verder op NUzakelijk.nl