Sollicitatiebrief krijgt vijf tot tien minuten

Laatste update:  9 september 2010 10:59 info

AMSTERDAM - Nederlandse managers beoordelen sollicitanten, ook voor een financiële functie, nog steeds op type- en spelfouten. 59 procent wijst een kandidaat af als er 3 tot 5 spelfouten in een sollicitatiebrief staan.

Foto:  Thinkstock

14 procent vindt zelfs één type- of spelfout al te veel. Slechts 17 procent zegt dat spelling voor hen niet belangrijk is. Uit het onderzoek blijkt dat Nederlandse managers hierin veel strenger zijn dan managers in andere Europese landen.

Dit zijn conclusies die gebaseerd zijn op de Workplace Survey 2010 van financieel uitzend- en detacheringbureau Accountemps onder meer dan 3.000 managers.

De managers besteden overigens niet veel tijd aan het lezen van sollicitatiebrieven. De helft besteedt 5 tot 10 minuten aan het lezen van een brief. 14 procent kijkt er minder dan 5 minuten naar, maar zo’n 37 procent neemt meer dan 10 minuten de tijd om een brief aandachtig te lezen.

Toenemend

De managers werd ook gevraagd welke veranderingen ze het afgelopen jaar hebben gezien. Een derde van de Nederlandse managers meldt dat ze meer open sollicitaties hebben ontvangen en 26 procent ontving minder relevante brieven en cv's.

Ondanks de discriminatiewetgeving zien de werkgevers weinig of geen anonieme cv's. Slechts 3 procent zegt dat men een groter aantal anonieme cv's heeft ontvangen.

De creativiteit van de kandidaten is wel groter geworden: 10 procent van de managers ontvangt meer creatieve cv's, zoals video–cv's en 12 procent zegt dat de kandidaten niet-traditionele wegen bewandelen om een baan te krijgen. 13 procent van de managers heeft ook meer telefoontjes gekregen van potentiële kandidaten.

Communicatievaardigheden

Naast vaktechnische kennis moeten starters op de arbeidsmarkt in Nederland beschikken over communicatievaardigheden. 35 procent van de bedrijven zegt dat dat het belangrijkst is, op de voet gevolgd door het vermogen om in een team te werken, dat door 31 procent van de Nederlandse bedrijven wordt genoemd.

Hiermee wijkt ons land duidelijk af van onze buurlanden. In België vindt maar 15 procent en in Duitsland zo’n 22 procent dat communicatievaardigheden het belangrijkst zijn.

Wereldwijd hechten bedrijven het meest aan teamwerk; bij 35 procent staat dit boven aan de lijst. Kennis van de industrie (19 procent) vindt men buiten ons land zelfs nog belangrijker dan communicatievaardigheden (18 procent).

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Lifestyle

Ban op zonnebank modellen London Fashion Week

Ondernemersblog

'Wie als freelancer zijn biezen pakt en vanuit het buitenland gaat werken, draait de economie een loer. Want waarom zou je verplicht op één plek moeten werken?'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Goed nieuws: het gaat slecht met de economie. Dat betekent dat we kritisch moeten kijken naar ons consumptiepatroon. Hebben we al die spullen wel echt nodig?'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Schulden

Sinds de tweede helft van 2009 is de schuldenlast van ondernemingen in de eurozone gedaald.

Lees verder op NUzakelijk.nl