Nederlander niet ontspannen op vakantie
AMSTERDAM – Een groot aantal Nederlanders gaat niet onbezorgd op vakantie. Zo is een derde bezorgd dat er iets met of in hun woning gebeurt terwijl zij niet thuis zijn. De belangrijkste bronnen van zorgen zijn brand, inbraak of overlast door slecht weer
Foto: Thinkstock
Dat blijkt uit representatief onderzoek van onderzoeksbureau Flycatcher, dat onder 2500 Nederlanders plaatsvond.
Hoewel een grote meerderheid van de Nederlanders (90 procent) iemand anders vraagt op de woning te letten of bepaalde taken over te nemen, zoals het leegmaken van de brievenbus of planten water geven, kan dat de zorgen niet wegnemen.
Ook maatregelen die zij zelf nemen, zoals het op slot doen van alle ramen en deuren in huis (83 procent), het achterlaten van reisgegevens (76 procent) en sleutels (73 procent) en familie, vrienden of buren informeren over hun afwezigheid (73 procent) zorgen niet voor een onbezorgde vakantie.
40-plussers
Uit een vergelijking van leeftijdsgroepen blijkt dat Nederlandse 40-plussers in vergelijking met
jongere personen minder bezorgd op vakantie gaan. Dit lijkt te komen doordat deze oudere groep vaker iemand op hun woning laat letten en zij ook meer maatregelen nemen voordat zij op vakantie gaan.
Zo gebruiken zij vaker een tijdschakelaar voor verlichting, bergen zij waardevolle spullen op, laten zij vaker reisgegevens en sleutels achter en informeren zij familie, vrienden en buren over hun afwezigheid. Het lijkt er dus op dat 40-plussers beter voorbereid en minder bezorgd op vakantie gaan.
Alerter
Uit het onderzoek blijkt verder dat bijna 60 procent van de Nederlanders alerter is op wat er zich in de omgeving van de woning van buren afspeelt als deze op vakantie zijn en dat slechts een tiende nog nooit op de woning van familie, vrienden of buren heeft gepast terwijl deze op vakantie waren.
Vrouwen zijn alerter op wat zich er afspeelt dan mannen en ook passen zij vaker op een woning van bekenden dan dat mannen dat doen. Ditzelfde geldt voor Nederlanders jonger dan 40 jaar in vergelijking met 40-plussers.
Startpagina