'Veel sollicitanten houden vervelende nasmaak'

Laatste update:  10 juni 2010 12:27 info

AMSTERDAM - Veel werkzoekenden houden een naar gevoel over aan -mislukte- sollicitaties. Dat komt volgens onderzoek door de vaak slechte afhandeling door bedrijven.

Foto:  Getty Images

Uit Brits onderzoek onder zestienhonderd werkzoekenden blijkt dat de helft van de Britten ontevreden is over hoe ze tijdens een sollicitatieprocedure worden behandeld. Dat schrijft HR-magazine People Management.

Niet meedelen of de sollicitatie uberhaupt een vervolg krijgt (46 procent), geen feedback krijgen (39 procent)en geen ontvangstbevestiging krijgen (39 procent) zijn de meestgehoorde klachten.

Een vijfde van de ondervraagden zegt als gevolg van een slechte sollicitatie-ervaring te zijn gestopt met het kopen van producten van het betreffende bedrijf.

Imago

Onderzoeker David Leigh waarschuwt werkgevers voor het laks omgaan met potentiele medewerkers:

"Het afwijzen van mensen gebeurt misschien gemakkelijk, maar werkgevers zouden er goed aan doen zich te realiseren dat ongeschikte kandidaten wel nog steeds potentiele klanten zijn. Een slechte sollicitant met een slechte ervaring kan net zo schadelijk zijn voor het imago als een ontevreden klant in de winkel."

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Ondernemersblog

'Ieder is verantwoordelijk voor zijn eigen inspiratie. Tijd om wakker te worden!'

Lees verder op NUzakelijk.nl

JetBlue

JetBlue weigerde meisje van anderhalf jaar op vlucht omdat ze op verdachtenlijst zou staan.

Lees verder op NUzakelijk.nl