Vrouwen vaker agrarisch bedrijfsopvolger

Laatste update:  24 maart 2010 11:17 info

DEN HAAG - Steeds meer vrouwen staan klaar als bedrijfsopvolger van een landbouwbedrijf. Dit blijkt uit woensdag gepubliceerde cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Foto:  ANP

In 2008 waren er ruim elfduizend bedrijfsopvolgers om een land- of tuinbouwbedrijf over te nemen. Van deze groep was 8,5 procent vrouw, in 2000 was 6,8 procent vrouw.

Steeds meer vrouwen hebben in die periode ook een hogere opleiding gevolgd. In 2000 had bijna 22 procent een hogere beroepsopleiding of een universitaire studie achter de rug, aldus het CBS.

Hoger onderwijs

In 2008 was dit gestegen tot 39 procent. Van de mannen had 15 procent in 2000 een opleiding in het hoger onderwijs afgerond en in 2008 was dit bijna 22 procent.

Mannen volgden echter vaker een agrarische opleiding dan vrouwen. Bij 53 procent van de vrouwen en 84 procent van de mannen was in 2008 de hoogst genoten opleiding agrarisch gericht.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Ondernemersblog

'Ieder is verantwoordelijk voor zijn eigen inspiratie. Tijd om wakker te worden!'

Lees verder op NUzakelijk.nl

JetBlue

JetBlue weigerde meisje van anderhalf jaar op vlucht omdat ze op verdachtenlijst zou staan.

Lees verder op NUzakelijk.nl