'Werknemer tevreden over opleidingsmogelijkheden'

Laatste update:  4 maart 2010 14:54 info

AMSTERDAM - De Nederlandse werknemer is tevreden over het opleidingsbeleid van de werkgever. Dit blijkt uit een rondvraag van onderzoeksbureau Nidap naar de tevredenheid over het opleidingsbeleid van werkgevers.

Foto:  ANP

82 procent van de ondervraagden geeft aan voldoende tot meer dan voldoende ruimte te krijgen van hun werkgever om een opleiding te volgen. Slechts 18 procent van de ondervraagden vindt dat hier onvoldoende ruimte voor is.

Bij de keuze voor een opleiding blijkt de prijs een belangrijke rol te spelen. 17 procent van de ondervraagde werknemers geeft aan dat dit voor hen de belangrijkste keuzefactor is.

Ook aan de bereikbaarheid van de opleidingslocatie en de toestemming van de werkgever (beide 11 procent) wordt veel belang gehecht. Bijna 10 procent vindt studiebelasting een belangrijke afweging voor het wel of niet volgen van een opleiding.

Recessie

"Het is bemoedigend om te zien dat werkgevers hun werknemers voldoende ruimte bieden om een opleiding te volgen", aldus Ruben Timmerman, oprichter van opleidingsvergelijker Eduhub, de initiatiefnemer van het onderzoek. "Midden in een recessie zien we in onze sector enig herstel, omdat juist in deze tijd kennis doorslaggevend kan zijn en organisaties zich dat nu realiseren."

"De resultaten zijn volgens ons in lijn met de ambities van de Europese Unie," voegt Timmerman eraan toe. "Die het volgen van opleidingen onder werkenden promoot om zo het kennisniveau te verhogen.”

Voor het onderzoek zijn 460 werknemers ondervraagd.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Lifestyle

Triootje is populaire seksuele fantasie

Samen met

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Ondernemersblog

'Een tevreden klant is de beste vorm van reclame die je kunt hebben. Hoe krijg je die? Ik geef een paar tips!'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl