rss

. Het laatste nieuws het eerst op nu.nl

'Noodzaak bonus is mythe'

Uitgegeven: 9 februari 2010 12:32
Laatst gewijzigd: 9 februari 2010 12:35

ROTTERDAM - De bankwereld heeft zelf de mythe geschapen dat bonussen noodzakelijk zijn om toptalent aan te trekken, zegt David de Cremer, hoogleraar aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam.

Hij stelt dat het toekennen van bonussen door de financiële crisis niet of nauwelijks veranderd is. Heel wat werknemers bij zakenbanken krijgen hoge vergoedingen, met als belangrijkste argument dat men anders geen toptalent aan zich kan binden.

Volgens De Cremer wordt daarbij een ruime uitleg gegeven aan het begrip toptalent, gezien het grote aantal medewerkers dat bonussen krijgt.

Belangrijker

De Cremer ondervroeg topbankiers, en die zeiden allemaal dat anderen de bonussen veel belangrijker vonden dan zijzelf. Dat 'vooroordeel' leidt er volgens hem toe dat topbestuurders belang en noodzaak van bonussen hoog inschatten en bereid zijn om er zwaar in te investeren.

De Cremer roept na zijn onderzoek de bankwereld op om 'echt toptalent' aan te trekken en meer geld te investeren in het opleiden van managers.

© ANP

Overig nieuws

Meer video's (adv)

Samen met

Gezondheid

Alweer ziek?

Medewerkers van de Amsterdamse Dienst Stadstoezicht zijn gemiddeld 45 dagen per jaar ziek. Het gemiddelde verzuim in Nederland is 18 dagen per jaar.

Bekijk video

Salaris

Slechts 7 procent van de werkgevers kiest voor een salarisverhoging boven inflatieniveau

Lees verder op NUzakelijk.nl

Boze Fransen

Boze werknemers van Siemens in het Franse Saint-Chamons, die hun baan onzeker zijn, houden twee directeurs gegijzeld.

Bekijk video